Obserwatorzy

Piękne, choć nieumalowane

Jeśli nie chcesz dłużej wstydzić się zniszczonych paznokci, rozpocznij kurację poprawiającą ich wygląd.

Regularnie stosuj odżywkę
Jednocześnie pielęgnuje i upiększa. Nadaje paznokciom połysk, a dzięki składnikom (wapń, wit. A, E, F) przeciwdziała, rozdwajaniu się płytki. Stosuj jedną warstwę odżywki i co dzień nakładaj kolejną. Po 3-4 dniach usuń ją zmywaczem (bez acetonu) i zacznij od nowa.
Wypróbuj :
1. Kurację Pease (14 zł)
2. Olejek (8 zł)
3. Eliksir Marion (6 zł)

Wzmocnij je kąpielami
Codziennie wieczorem (choć przez miesiąc) zaaplikuj paznokciom 10-minutową kąpiel w trzech łyżkach podgrzanego oleju rycynowego i soku z połówki cytryny. To je wzmocni i dodatkowo usunie z nich zażółcenia. Po osuszeniu dłoni na płytki nanieś odżywkę.
Wypróbuj :
1. Olejek rycynowy (3 zł)
2. Cytrynę ( 5 zł/kg)

Wybierz dobry pilnik
Żadne paznokcie nie będą się ładnie prezentować, jeśli pozwolisz im rosnąć w sposób niekontrolowany. Do piłowania wybierz tekturowy lub szklany pilnik. Nigdy metalowy - może uszkodzić płytki. Przesuwaj go w jednym kierunku, by nie poszarpać brzegów paznokcia. Potem wygładź ich powierzchnię tzw. polerką.
Wypróbuj :
1. Mineralny For You Beauty (4 zł)
2. Szklany Donegal (9 zł)
3. Polerkę Softer (6 zł)

Usuń brzydkie skórki 
Nanieś na nie specjalny żel do zmiękczania. Po kilku minutach odepchnij je drewnianą szpatułką. Nie usuwaj skórek cążkami - wycinane, zarastają jeszcze bardziej. Ponadto możesz się skaleczyć.
Wypróbuj :
1. Żel do usuwania skórek Kozmetika Afrodita (20 zł)
2. Mleczko usuwające naskórek Pease (14 zł)
3. Szpatułki Softer ( 6szt./10 zł)

Rady dla Ciebie :
- Prace domowe wykonuj w gumowych rękawiczkach. Środki czystości osłabiają i wysuszają płytki.
- Po każdym myciu dłoni wcieraj w nie krem. Takie częste nawilżanie i odżywianie przynosi najlepsze rezultaty. Podczas aplikacji okrężnymi ruchami wcieraj preparat w każdy paznokieć i skórki wokół nich.
- Im dłuższe paznokcie, tym są bardziej osłabione i narażone na mechaniczne uszkodzenia. Dlatego powinnaś regularnie je skracać.

2 komentarze:

  1. Zamiast kąpieli można po prostu wcierać olejek na noc :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo przydatny post :) Zwłaszcza że do sylwestra chcę mieć piękne pazurki :* A powiedz mi co myślisz o moczeniu paznokci w oliwie z oliwek i odżywce nail tek ?

    OdpowiedzUsuń