Obserwatorzy

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

http://odkryjpomorze.pl/tinymce/magazyn_plikow/zadbaj_o_siebie2/swieta_wielkanocne_2013_na_kaszubach_400.jpg 
Nie zapomnij, do koszyczka włożyć małpkę i króliczka. 
Jaja także by się zdały, i kiełbachy kawał cały. 
Gdy poświęcisz te frykasy, zacznij ucztę od kiełbasy, odkręć małpkę,
golnij łyka potem weź się za królika i o jajach też pamiętaj 
no bo w końcu mamy Święta.


I na koniec wielkanocne ciekawostki :


Jajko z niespodzianką 
 Islandczycy uwielbiają jajka z niespodzianką W tych produkowanych specjalnie na Wielkanoc mogą znaleźć najróżniejsze przedmioty, w tym telefony komórkowe, obrączki, biżuterię oraz... listy z oświadczynami.


Kryminał lepszy niż jajko 
Wielkanocna pasja Norwegów to kryminały i thrillery. Gdy w innych krajach piecze się ciasta, maluje pisanki, Norwegowie przed świątecznym wyjazdem do swoich domków nad fiordami i w górach zaopatrują się w stosy książek. Zwyczaj ten już stał się norweską tradycją, którą nazwano "wielkanocną zbrodnią". Nawet telewizja i radio zapowiadają thriller za thrillerem.


Kapelusz na święta 
 W Niedzielę Wielkanocną w wielu amerykańskich miastach odbywają się parady. Najsłynniejsza z nich to Easter Parade w Nowym Jorku, gdzie tego dnia Piątą Aleją przechodzą eleganckie damy ubrane w stroje z dawnych epok, eksponując zwłaszcza kapelusze. 


W poszukiwaniu zaginionego jajka
  Brytyjskie Imperialne Muzeum Wojny organizuje poszukiwanie kolorowych pisanek. W parku w Edynburgu dzieci w wieku do pięciu lat będą się bawiły, usiłując znaleźć cztery tysiące schowanych jajek.


 Zlot czarownic 
 "Glad Pask!", czyli "Wesołej Wielkanocy!" mówią małe "czarownice", które podczas świąt składają domowe wizyty Szwedom. Czarownice mają od 5 do 11 lat, noszą chustki na głowach, długie suknie, a na buziach mają wymalowane piegi. Za życzenia dostają słodycze lub drobne pieniądze. 


Trzy razy w policzek
Rosjanie lubią się całować. Udowadniają to także w Niedzielę Wielkanocną. Składają sobie wtedy życzenia trzykrotnie całując się w policzek. Obdarowują się wówczas kolorowymi pisankami, a także innymi drobnymi prezentami, mającymi sprzyjać szczęściu. 


2 komentarze:

  1. słyszałam o tyms zukaniu ajjek w parku :D genialny pomysł :D

    OdpowiedzUsuń
  2. zlot czarownic to mi się podoba ;)

    OdpowiedzUsuń