Obserwatorzy

Zmarszczki mimiczne - jak można je wygładzić?

Systematyczna pielęgnacja sprawi, że kurze łapki i bruzdy staną się płytsze.

1. Wysypiaj się 
Jeśli ciągle niedosypiamy, nasza skóra szybciej traci wodę i zaczyna wiotczeć. Pojawiają się też sińce pod oczami i pogłębiają zmarszczki mimiczne. Skóra najintensywniej pozbywa się zanieczyszczeń właśnie w nocy i wtedy najlepiej się regeneruje. Gdy stale niedosypiamy, brakuje jej na to czasu. Ważne jest również, jak śpimy. Najlepsze pozycja na wznak, z niewielką poduszką pod głową.

2. Wklepuj nie wcieraj
Na pogłębianie się zmarszczek ma wpływ także nieumiejętna pielęgnacja. Kosmetyków nie wolno wcierać w skórę, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest ona najcieńsza, czyli w okolicy oczu. Krem lub serum nanosimy punktowo, a potem delikatnie go rozprowadzamy i wklepujemy opuszkami palców.

3. Wypróbuj cytrynę i ocet jabłkowy
Kwasy owocowe odmładzają skórę. Cytryna ma dużo witaminy C, która zwalcza wolne rodniki i przeciwdziała starzeniu się cery. Natomiast ocet jabłkowy, oprócz witaminy C, zawiera także witaminę E, uważaną za eliksir młodości. Przemywanie zmarszczek mimicznych tymi płynami (rozcieńczonymi wodą) wyraźnie je spłyca.

4.Wypróbuj ćwiczenia
Joga twarzy potrafi spłycić zmarszczki w ciągu dwóch tygodni! Tak twierdzą specjaliści zajmujący się tymi ćwiczeniami. Ich zdaniem głębokie, przeponowe oddychanie oraz przybieranie zabawnych min przed lustrem może wygładzić cerę. Podstawowe ćwiczenia to - podnoszenie brwi przy jednoczesnym uciskaniu dłonią czoła, wydymanie policzków, zamykanie i otwieranie oczu, szerokie otwieranie ust i zamykanie ich z układaniem buzi w ciup. Aby pozbyć się zmarszczek na szyi, należy odchylać głowę do tyłu, a następnie ją opuszczać. 

Piękna znaczy zdrowa :
- Jedz powoli - Szybkie połykanie słabo rozdrobnionego pokarmu może się przyczynić do pogłębienia bruzd nosowo-wargowych. Niedokładne gryzienie jedzenia niekorzystnie wpływa na pracę trzustki. A jej niedomaganie objawia się m.in. głębokimi bruzdami biegnącymi od skrzydełek nosa do kącików ust.
- Zmień dietę - Osoby które mają głębokie, poziome bruzdy na czole, powinny jadać mniej produktów z białą mąką, rafinowanym cukrem oraz z białym ryżem. Tego typu zmarszczki świadczą bowiem o złym przyswajaniu wymienionych produktów. Zaczerwienienie wokół zmarszczek pojawia się u osób, których dieta zawiera za dużo mięsa, wędlin oraz żółtych serów.
- Więcej pij - Woda wypłukuje z organizmu toksyny i korzystnie wpływa na nawilżenie skóry. Ale nie musimy pić wyłącznie wod. Mogą to być również owocowe herbatki i ziołowe napary, ale bez cukru! Aby dobrze nawodnić organizm, należy pić powoli, małymi łykami. Płyn wypity duszkiem, szybko zostanie wydalony.

10 komentarzy:

 1. oo przyda mi się na przyszłość ;)

  obserwuję i liczę na to samo
  http://xiness.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na razie nie mam problemu ze zmarszczkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Próbowałam tej yogi twarzy, ale mam za mało samozaparcia :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby takie rady działały kliniki medycyny estetycznej przestały by istnieć. O koncernach kosmetycznych nie wspomnę.
  Nie ma bata, człowiek się starzeje czy tego chce czy nie i albo sie walczy o gładką gębę jak głupek, albo przyjmuje się starość z uśmiechem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aj tam każdy w końcu będzie miał zmarszczki - zauważyłam że mi to ostatnio coraz mniej przeszkadza :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieje, że ten post jeszcze długo nie będzie mnie obowiązywał :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny wpis, podobny znalazł się u mnie jakiś czas temu: http://being-mila.blogspot.com/2013/11/zmarszczki-mimiczne-jak-sobie-z-nimi.html
  Myślę, że fajnie się one uzupełniają - ile osób, tyle sposobów na zmarszczki :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Na razie jeszcze nie mam (raczej) i mam nadzieję, że ich mieć nie będę :D

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo ciekawy wpis, skad czerpiesz wiedze o tych zywieniowych sprawach?

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny blog, design i posty! ; 3

  Zapraszam do siebie : )
  www.caramellovee.blogspot.com <--- Obserwacja = Obserwacja. Zacznij jak coś ;d

  OdpowiedzUsuń