Obserwatorzy

Gdy masz za dużo ciała

Starannie dbaj o skórę, a ominą cię przykre problemy.

Nie dopuść do odparzeń 
Powstają w miejscach dobrze ocieplonych i takich, które szybko się pocą. Są to uda, pachwiny, miejsca między fałdami skórnymi, zwłaszcza na brzuchu i pod biustem. Staraj się, by skóra była tu sucha. Nie posypuj jej talkiem ani nie pudruj - z czasem kosmetyki te wilgotnieją, zaczynają się wałkować i podrażniają jeszcze bardziej. Smaruj ją maścią nagietkową lub z witaminą A, E. Przyda ci się łagodzący krem na podrażnienia lub preparat na odparzenia, Zmniejszy swędzenie, zaczerwienienie i zapobiegnie odleżynom.
Wypróbuj :
1. Bazę z cynkiem Ziaja (7,50 zł)
2. Balsam Dr. Beta AnTicubit (17 zł)
3. Żel Thermi (14 zł)

Zmniejsz rozstępy 
Tworzą się, gdy skóra jest nadmiernie rozciągnięta, najczęściej na biodrach, udach, piersiach. Dwa razy dziennie wcieraj w nie kosmetyki na rozstępy. Koniecznie połącz to z masażem ciała. Zamiast kąpieli w gorącej wodzie, bierz naprzemienny prysznic. To pobudzi krążenie krwi i ujędrni skórę.
Wypróbuj :
1. Kurację przeciw rozstępom Efektima Stretch Cure (29 zł)
2. Serum ujędrniające Miraculum Ultra Slim (17 zł)

Ogranicz pocenie 
U osób otyłych pot pojawia się nie tylko pod pachami. Także na brzuchu, pod biustem. Dlatego co dzień rano bierz letni prysznic. Ciało osusz i zastosuj w tych miejscach antyperspirant bez alkoholu (w kulce, kremie). Wychodząc z domu, miej przy sobie chusteczki odświeżające lub bibułki matujące.
Wypróbuj :
1. Mydło specjalne przeciwpotowe Barwa Balnea (6 zł)
2. Antyperspirant Iwostin Aspiria (16 zł)
3. Chusteczki odświeżające Cleanic (2,99 zł za 15 szt.)

Pamiętaj :
- Podrażnienia i odparzenia tworzą się często na skutek tarcia. Dlatego noś luźne, przewiewne ubrania.
- Kiedy skóra zaczyna swędzieć, weź letnią kąpiel z dodatkiem nadmanganianu potasu.

1 komentarz:

  1. ja mam dużo ciałka, ale na całe szczęście nie mam żadnego z tych problemów, oprócz rozstępów na piersiach, na które już tyle razy próbowałam coś zaradzić, a teraz już mi zbielały, więc chyba pozamiatane.. :(

    OdpowiedzUsuń