Obserwatorzy

Antyperspirant - sposób na pot

Dzięki niemu będziesz świeżo czuła się przez cały dzień. Nabierzesz pewności siebie, bo nie będziesz wstydzić się mokrych plam pod pachami.

1. Który wybrać?
Mamy antyperspiranty w różnej postaci : w spray'u, kulce, sztyfcie. W pierwszej postaci działają najkrócej. Aerozol posiada zazwyczaj mniej aktywnych składników, głownie to substancje zapachowe i często alkohol. Dlatego szybciej paruje, a wrażliwą skórę może podrażnić. Dla osób, które mocniej się pocą lepszym rozwiązaniem jest kosmetyk w kulce lub w sztyfcie. Dłużej utrzymuje się na ciele, pokrywając je nieprzepuszczającą potu warstewką. Szukaj antyperspirantów, które mają w swoim składzie nie tylko składniki przeciwdziałające poceniu się, ale i pielęgnujące, np. olejek słonecznikowy, glicerynę oraz substancję nawilżające. Masz skórę wrażliwą? Używaj bezzapachowych i bezalkoholowych preparatów, a unikniesz podrażnień.

2. Jak działa?
Kosmetyk ten nie tylko pachnie (ogranicza też namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za przykrą woń), ale przede wszystkim zmniejsza wydzielanie potu. Zawarte w nim związki glinu wytwarzają cienką, żelową powłokę, która częściowo zakrywa ujścia gruczołów potowych. Dlatego potu jest znacznie mniej.

3. Jak używać?
Antyperspirant aplikujemy raz dziennie (rano, po prysznicu) na suchą skórę. Najskuteczniej zadziała, jeśli pachy będą wydepilowane. Bezpośrednio po goleniu użyj kosmetyku przeznaczonego do wrażliwej skóry, który nie zawiera alkoholu (wtedy jej nie podrażni). Antyperspirant powinno się stosować tylko pod pachami. Nie należy spryskiwać nim całego ciała.

4. Gdy mocno się pocisz
Jeśli wydzielanie potu jest nadmierne (w wyniku stresu, emocji, wysiłku fizycznego, wysokich temperatur), nawet dobry antyperspirant może nie wystarczyć. Trzeba sięgnąć po środki radykalnie ograniczające pocenie. Są to tzw. blokery. Najczęściej stosuje się je na noc, przed pójściem spać. Na początku co 2-3 dni, potem rzadziej ( kieruj się wskazówkami producenta).
Wypróbuj :
- Aquaselin (23zł)
- Iwostin Aspiria (20zł)
- Rillo (29zł)
- Ziaja bloker (7zł)

4 komentarze:

 1. Mi antyperspiranty nie pomagają.Stosowałam też Antidra,etiaxil i inne i niestety mam problem z nadpotliwością :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze dodam, że można użyć po depilacji balsamu opóźniającego odrastanie włosków, wtedy efektem będziemy się dłużej cieszyły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatny post :)

  A co do paletki korektorów z Wibo to naprawdę fajnie się z nią współpracuje :)

  OdpowiedzUsuń